Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Wycieczka młodzieży w Tatry

Zaczęły się wakacje, a zatem młodzież z naszej parafii, wraz opiekunami na czele z ks. Proboszczem Sławomirem Sulejem, wybrała się na czterodniową wycieczkę w Tatry.

Członkowie parafialnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, scholi i służby liturgicznej, w poniedziałek, 1 lipca br., rano wyruszyli na południe Polski. W drodze na Podhale, zatrzymali się w Krakowie, w Sanktuarium Św. Jana Pawła II. Po zwiedzeniu Sanktuarium i modlitwie w kaplicy wycieczka ruszyła w dalszą drogę, by po południu dotrzeć do Zakopanego, gdzie zaplanowano noclegi na kolejne dni.

Drugi dzień zaczął się wcześnie rano, gdyż w planach był wypad na Słowację. W asyście przewodnika i słuchając jego ciekawych opowieści o Tatrach, wycieczkowicze dojechali do Štrebskiégo Plesa (zwanego też Szczerbskim Plesem), położonego najwyżej na Słowacji miasta, skąd mieli dotrzeć na szczyt- Predné Solisko (2117 m n. p. m.). Część trasy, do schroniska, wjechali kolejną linową, natomiast najbardziej malowniczy, a zarazem wymagający odcinek pokonali sami. Młodzież dzielnie wspinała się za przewodnikiem, będącym jednocześnie ratownikiem TOPR, który razem z ks. Sławkiem czuwał nad bezpieczeństwem uczestników. Trudy wspinaczki, wynagrodził wszystkim widok rozciągający się ze szczytu i satysfakcja z jego zdobycia. Po pamiątkowej fotografii, ruszyli w dół. Do Zakopanego wyprawa wróciła wieczorem, a dzień zakończyła msza św. w pobliskim kościele, koncelebrowana m.in. przez naszego Księdza.

Na środę, po poprzednim intensywnym i wymagającym dużego wysiłku dniu, zaplanowane było wyjście w Dolinę Kościeliską. Uczestnicy wycieczki ochoczo ruszyli za przewodnikiem na malowniczy szlak, na którym natknęli się m. in. na stadko owiec pasących się na hali. Po południu, młodzież z opiekunami pojechała do Term Chochołowskich, gdzie w różnego rodzaju basenach można było zregenerować i zrelaksować się po dwóch pełnych wrażeń dniach. Wieczorem urządzono spotkanie przy grillu, a na koniec dnia wszyscy uczestniczyli w Eucharystii.

Ostatniego dnia, nasi turyści udali się na Krupówki i Gubałówkę, gdzie można było kupić oscypki – nieodłączny produkt z Podhala, a także inne pamiątki. Po spacerze po zakopiańskim deptaku, wycieczka, z niekłamanym żalem, ruszyła w drogę powrotną do domu.

Do Żeliszewa dotarli wieczorem, 4 lipca br., radośni i szczęśliwi, z głowami pełnymi wspomnień i przekonaniem, że niedługo wrócą w piękne Tatry.

PS Uczestnicy wyprawy składają Naszemu Księdzu Proboszczowi Sławomirowi Sulejowi ogromne podziękowania za wszelki trud, zorganizowanie i opiekę podczas kolejnej wycieczki, a także za wspaniała atmosferę podczas niej. Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejną…

Kierownictwo oddziału KSM
przy parafii p.w. Trójcy Świętej w Żeliszewie Podkościelnym

Prezes: Katarzyna Jaszczołt
Zastępca Prezesa: Karolina Kadzmierczak
Sekretarz: Karolina Kowalczyk
Skarbnik: Paulina Polkowska

Nasz oddział został powołany w sierpniu 2016 roku. Początkowo liczył zaledwie kilka osób, z czasem członków przybywało, obecnie do KSM Żeliszew należy około 15 osób.
Spotkania oddziału odbywają się co dwa tygodnie w piątki albo w czwartki o 18:00
Przygotowujemy Jasełka Bożonarodzeniowe, Adoracje Wielkopostne, Drogę Krzyżową ulicami Żeliszewa, przygotowujemy dekoracje okolicznościowe, np. na Adwent czy Wielki Post, ale nie tylko, pomagamy przy różnego rodzaju uroczystościach m.in. Dożynkach, jubileuszach. Współpracujemy z Zespołem Liturgicznym i Scholą Naszej Parafii.

Jasełka 2018 - zorganizowane przez KSM