Ogłoszenia parafialne

19 kwietnia 2020 r. - II Niedziela Wielkanocna (Święto Bożego Miłosierdzia)„A”

 1. Sprzątanie kościoła: Grzegorz i Jolanta Kiełbasa, Mirosław i Hanna Gizak, Henryk i Krystyna Woźniak, Krzysztof i Marta Woźniak.
 2. Od poniedziałku we mszach świętych będzie mogła uczestniczyć nieco większa liczba wiernych (1 osoba na 15 m kw.,  czyli do 40 osób w naszym kościele). Uczestników mszy jednocześnie dotyczy obowiązek posiadania maseczek ochronnych.
 3. Składam „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary na rzecz parafii. Nowe inwestycje, które były planowane na obecny rok (min. remont parkanu na cmentarzu) są zawieszone. Będą realizowane te, na które uda się pozyskać  środki ze złożonych wniosków do Konserwatora Zabytków i Urzędu Marszałkowskiego. Mamy jeszcze do uregulowania należność za renowację organów: koszt 215 tys. zł  –  pozostało do zapłacenia 30 tys. zł. Na ten cel będzie przeprowadzona zbiorka, kiedy zostaną jeszcze bardziej złagodzone obostrzenia wynikające z panującej epidemii.
 4. Wobec braku możliwości osobistego udziału we mszach świętych dla większości wiernych ofiary na rzecz parafii można wpłacać bezpośrednio na konto:
  55 9224 0007 0020 0859 2000 0010.

13 kwietnia 2020 r. - Poniedziałek Wielkanocny „A”

 1. Sprzątanie kościoła:  Sławomir i Anna Pietrak, Bogdan i Agnieszka Janaszek, Anna Janaszek, Bolesław i Marianna Orlińscy, Janusz i Zofia Kukla, Dariusz i Mariola Kukla.
 2. Składam „Bóg zapłać” za ofiary złożone na dekorację świąteczną i bieżące potrzeby parafii: Łączka I – 265 zł, Rososz – 240 zł (ofiary indywidualne), Kolonia Żeliszew – 220zł, Niechnabrz – 220 zł (ofiary indywidulne), Ozorów – 515 zł. Składam „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, parafianom z Rososzy za przygotowanie dekoracji świątecznej, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego i transmisji poszczególnych mszy oraz za wszystkie życzenia złożone osobiście lub za pośrednictwem mediów społecznościowych.
 3. Wszystkie ofiary na rzecz parafii można wpłacać na parafialne konto : 55 9224 0007 0020 0859 2000 0010.
 4. Do niedzieli włącznie przeżywamy „Oktawę Wielkanocy”. Z tej racji nie obowiązuje post w najbliższy piątek.
 5. W przyszłą niedzielę 19 kwietnia obchodzimy „Święto Bożego Miłosierdzia” inaugurujące „Tydzień Miłosierdzia”.

5 kwietnia 2020 r. - Niedziela Palmowa„A”

 1. Sprzątanie kościoła: Józef i Stefania Porcja, Roman i Grażyna Kontraktowicz, Paweł i Iwona Rybak, Wiesława Serafin, Grzegorz i Ilona Orlińscy, Wacław i Henryka Rybak, Paweł i Marzena Rybak.
 2. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na dekorację wielkanocną kościoła, kwiaty i bieżące wydatki parafii: Marysin (300 zł), Chlewiska (270 zł), Żeliszew Podkościelny (560 zł), Żeliszew Duży (I część – 400 zł), Łączka II i III (260 zł), Łęki (280 zł), Dobrzanów (105 zł).
 3. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy obchody „Wielkiego Tygodnia”. Najważniejszą jego częścią jest „Triduum Paschalne”, czyli „trzy święte dni” upamiętniające zbawczą mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W związku z panującą epidemią rozporządzenia władz cywilnych i duchownych w praktyce uniemożliwiają wiernym uczestnictwo w tych obchodach wiernym. Zachęcam do korzystania z transmisji w mediach poszczególnych celebracji Triduum (przygotowujemy również transmisję przez media społecznościowe z naszego kościoła parafialnego). W tym roku nie ma obrzędu poświecenia pokarmów w kościele i miejscowościach naszej parafii. Na stronach internetowych diecezji siedleckiej i naszej parafii znajdziemy tekst błogosławieństwa stołu wielkanocnego, który należy odmówić przed rozpoczęciem wielkanocnego śniadania.
 4. Porządek obchodów „Triduum Paschalnego”:
  • Wielki Czwartek (9 kwietnia): g.18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej
  • Wielki Piątek (10 kwietnia): g.18.00 – Liturgia Męki Pańskiej (adoracja przy ciemnicy i grobie Pańskim od g. 9.00 do g. 17.00)
  • Wielka Sobota (11 kwietnia): g.18.00 – Wigilia Paschalna (adoracja przy grobie Pańskim od g.9.00 do g.17.00)
  • Niedziela Wielkanocna (12 kwietnia): g.6.00 – Rezurekcja , pozostałe msze o g. 10.00 i 11.30
 5. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę w g. 15.00 – 17.00 możliwość spowiedzi w kościele.
 •  

29 marca 2020 r. - V Niedziela Wielkiego Postu „A”

 1. Sprzątanie kościoła: Halina Trojanowska, Eugeniusz i Grażyna Paszkiewicz, Łukasz Paszkiewicz, Hubert i Małgorzata Paszkiewicz, Stanisław i Elżbieta Osińscy, Zbigniew i Wioletta Czarczyńscy.
 2. Składam „Bóg zapłać” za ofiary złożone na dekorację wielkanocną kościoła i kwiaty: Trzemuszka (350 zł), Koszewnica (308 zł), Kłódzie (440 zł).
 3. 5 kwietnia w „Niedzielę Palmową” rozpoczynamy „Wielki Tydzień”.
 4. Zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych potwierdzonym komunikatem ks. Biskupa we mszy świętej zarówno w niedzielę jak i w zwykłe dni, a także w trakcie pogrzebu może wziąć udział maksymalnie 5 osób (w praktyce tylko osoby zamawiające intencje mszy na dany dzień). Niezależnie od tego jak oceniamy ten przepis w świetle sytuacji , kiedy dopuszcza się ilość kilkudziesięciu osób w autobusach i wagonach lub kilkuset w sklepach, a w przestronnym kościele tylko 5, co jest niezwykle trudne do przyjęcia dla duszpasterzy i wiernych musimy się do niego zastosować.
 5. Zachęcam do korzystania z transmisji mszy w mediach, oraz osobistej modlitwy w naszym kościele w tygodniu (w g. 15.00 – 17.00). Pod koniec tygodnia będzie można również skorzystać z sakramentu pokuty: w piątek 3 kwietnia w g. 15.00 – 17.00, w sobotę 4 kwietnia w g. 9.00 – 11.00 oraz 15.00 – 17.00.
 6. W ostatnich dniach odeszli do wieczności: + Stanisława Rybak z Ozorowa i + Wiesław Góral z Żeliszewa Dużego.

10 listopada 2019 r. - 32 Niedziela Zwykła „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Zdzisław i Stanisława Pawlak, Krzysztof i Bogusława Pawlak, Mirosław i Ewa Łukasiak, Stanisława Szeląg, Mariusz i Anna Pacholak.
 2. Jutro w poniedziałek 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Zapraszam na mszę świętą o g. 10.00 w intencji Ojczyzny. Pamiętajmy również o wywieszeniu flag narodowych.
 3. W przyszłą niedzielę 17 listopada ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność charytatywną „Caritas”.

21 lipca 2019 - 16 Niedziela Zwykła „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Henryk i Barbara Rybak, Wacław i Genowefa Polkowscy, Jarosław i Barbara Polkowscy, Elżbieta i Jerzy Kruk, Grzegorz i Agnieszka Kowalczyk.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy „Tydzień św. Krzysztofa”. Podobnie, jak w latach ubiegłych po każdej mszy świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów oraz zbiórka ofiar na środki transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji „1 grosz za 1 kilometr”.

14 lipca 2019 - 15 Niedziela Zwykła „C”

 1. Zapowiedzi: – Marcin Kowieski, zam. w parafii Zbuczyn i Sylwia Boratyńska, zam. w parafii tutejszej. Zapowiedź III.
 2. Sprzątanie kościoła: Stanisława Polkowska, Małgorzata Polkowska, Bogdan i Anna Pyszyńscy, Bogusław i Jadwiga Polkowscy, Aleksander i Stanisława Rojek
 3. W przyszłą niedzielę 21 lipca rozpoczynamy „Tydzień św. Krzysztofa”. Podobnie, jak w latach ubiegłych po każdej mszy świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów oraz zbiórka ofiar na środki transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji „1 grosz za 1 kilometr”.

9 czerwca 2019 r. -  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego „C”

 1. Sprzątanie kościoła: pozostała część Trzemuszki
 2. Dzieci Pierwszokomunijne obchodzą „Biały Tydzień” uczestnicząc każdego dnia we mszy świętej o g. 17.00 (z wyjątkiem środy – pielgrzymka i czwartku o g. 16.00)
  Składam „Bóg zapłać”  za „dar ołtarza” w postaci kompletu obrusów z wizerunkiem Trójcy Świętej, które położymy na ołtarzach w dzień jubileuszu parafii.
 3. Za tydzień 16 czerwca przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, będącą jednocześnie dniem jubileuszu 250-lecia parafii  i wizytacji ks. Biskupa.
  Bardzo proszę, aby we czwartek na g. 17.00 przyszli parafianie do sprzątania terenu wokół kościoła i plebanii (trzeba wziąć sprzęt: kosiarki i grabie), a w sobotę na g. 9.00 mężczyźni do pomocy przy ustawianiu namiotów , stołów i ławek na łące obok kościoła.
 4. Wizytację naszej parafii przeprowadzi ks. Biskup Pomocniczy Piotr Sawczuk.
  Po mszy świętej o g. 8.00 udamy się na cmentarz, gdzie o g. 9.00 pojawi się ks. Biskup na modlitwę za zmarłych, a także spotkanie ze wspólnotami parafii.
  Nie będzie mszy o g. 10.00, natomiast w tym czasie na sali przy plebanii odbędzie się spotkanie ks. Biskupa z Radą Parafialną.
  O g. 12.00 odbędzie się powitanie ks. Biskupa przed kościołem i rozpoczęcie mszy świętej jubileuszowej i odpustowej zakończonej procesją eucharystyczną wokół kościoła.
  Dalszy ciąg uroczystości będzie miał miejsce po zakończonej mszy świętej na łące obok Kościoła, gdzie najpierw będzie poczęstunek przygotowany przez „Reymontówkę” i poszczególne wioski naszej parafii, a następnie część artystyczno – rozrywkowa przewidziana do wieczora.

26 maja 2019 - VI Niedziela Wielkanocna „C”

 1. Zapowiedzi:- Michał Jóźwiak, zam. w parafii tutejszej i Justyna Rechnio, zam. w parafii Ducha Świętego w Siedlcach. Zapowiedź III.
 2. Sprzątanie kościoła: Jan Grabarczyk, Zbigniew i Renata Starak, Ireneusz i Aneta Kamińscy, Wiesława Dąbrowska, Mirosław Kruk, Marzena Kruk, Jarosław i Katarzyna Dziewulscy.
 3. Dzisiaj o g. 13.30 zostanie odprawione nabożeństwo poświęcenia pól w Łączce.
 4. W przyszłą niedzielę 2 czerwca obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i Święto Dziękczynienia. Po każdej mszy świętej będą zbierane ofiary do puszek na ukończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

12 maja 2019 r. - IV Niedziela Wielkanocna „C”

 1. Zapowiedzi:
  – Paweł Gręzak, zam. w parafii  tutejszej i Mariola Agnieszka Celińska, zam. w parafii Oleksin. Zapowiedź III.
  – Mariusz Chojecki, zam. w parafii Zbuczyn i Hanna Niewiadomska, zam. w parafii tutejszej. Zapowiedź II.
  – Michał Jóźwiak, zam. w parafii tutejszej i Justyna Rechnio, zam. w parafii Ducha Świętego w Siedlcach. Zapowiedź I.
 2. Sprzątanie kościoła: Sławomir i Jadwiga Górzyńscy, Karol i Patrycja Górzyńscy, Edward i Lucyna Kubiccy, Anna Krzyżewska, Marek i Katarzyna Kubiccy.
 3. Dzisiaj o g. 15.00 zostanie odprawione nabożeństwo poświęcenia pól w Chlewiskach i Trzemuszce.
 4. W sobotę 18 maja o g. 18.00 odbędzie się procesja poświęcenia pól w Koszewnicy, Niechnabrzu i Rososzy. Na zakończenie przy kapliczce i pomniku w Rososzy zostanie odprawiona msza święta w 75 r. pacyfikacji w intencji ofiar.
 5. W przyszłą niedzielę 19 maja po mszy o g. 8.00 odbędzie się spotkanie z Radą Parafialną, na które zapraszam także przedstawicieli jednostek OSP, Zespołu Liturgicznego i KSM-u.
  O g. 13.30 zostanie odprawione nabożeństwo poświęcenia pól w Łękach, Marysinie, Żeliszewie Dużym i Podkościelnym.
 6. Również w przyszłą niedzielę Starosta Siedlecki i Dyrektor DPT „Reymontówka” zapraszają na „Rodzinną Majówkę z Folklorem”. Impreza rozpocznie się o g. 14.00.

28 kwietnia 2019 r. - II Niedziela Wielkanocna (Święto Bożego Miłosierdzia) „C”

 1. Zapowiedzi:
  – Grzegorz Rybak, zam. w parafii tutejszej i Klaudia Pilarska, zam. w parafii Skórzec. Zapowiedź III.
  – Paweł Gręzak, zam. w parafii  tutejszej i Mariola Agnieszka Celińska, zam. w parafii Oleksin. Zapowiedź I.
 2. Sprzątanie kościoła: Roman Kruk, Jacek i Dorota Pływacz, Stefan i Jadwiga Kożuchowscy, Małgorzata Kożuchowska, Kazimierz i Danuta Kozierowicz, Piotr i Aneta Kozierowicz.
 3. Rozpoczynamy w tym tygodniu nabożeństwa majowe. Będą one odprawiane w zwykłe dni o g. 16.30. Zachęcam także do śpiewania litanii loretańskiej przy krzyżach i kapliczkach oraz do ich udekorowania.
 4. W piątek 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
  Msze święte zostaną odprawione o g. 10.00 i 11.30. Nie obowiązuje w tym dniu post.
 5. W przyszłą niedzielę 5 maja o g. 14.00 zostanie odprawione nabożeństwo poświęcenia pól w miejscowościach Osińskie, Dobrzanów, Kłódzie, Skarżyn, Ozorów.

22 kwietnia 2019 r. - Poniedziałek Wielkanocny „C”

 1. Zapowiedzi:
  – Grzegorz Rybak, zam. w parafii tutejszej i Klaudia pilarska, zam. w parafii Skórzec. Zapowiedź II.
  – Paweł Ryszard Sacha, zam. w parafii  Łysa Góra i Marzena Joanna Antolak, zam. w parafii tutejszej. Zapowiedź II
 2. Sprzątanie kościoła: Stanisław i Elżbieta Ceranka, Agnieszka Piątkowska, Tomasz i Anna Ceranka, Witold i Jadwiga Ceranka, Sławomir i Marta Franczak, Jolanta Franczak.
 3. Składam „Bóg zapłać” za ofiary złożone na prace przy kościele i dekorację świąteczną (Łączka I – 1415 zł). Zebrano razem 38880 zł.
 4. Do niedzieli włącznie przeżywamy „Oktawę Wielkanocy”. Z tej racji nie obowiązuje post w najbliższy piątek.
 5. W przyszłą niedzielę 28 kwietnia obchodzimy „Święto Bożego Miłosierdzia” inaugurujące „Tydzień Miłosierdzia”. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na działalność  diecezjalnego „Caritas”.
  Po mszy o g. 8.00 odbędzie się spotkanie przed I Komunią Świętą.
 6. Bardzo proszę, aby radni bądź sołtysi zabrali z zakrystii plakaty z programem uroczystości  jubileuszowych.
 7. Odszedł do wieczności + Piotr Zdzisław Cegiełka z Łęk. Pogrzeb odbędzie się w środę 24 kwietnia o g. 11.00.

14 kwietnia 2019 r. - Niedziela Palmowa „C”

 1. Zapowiedzi:
  – Sylwester Juliusz Sitarz, zam. w parafii  tutejszej i Jolanta Paciorek, zam. w parafii Skórzec. Zapowiedź III.
  – Grzegorz Rybak, zam. w parafii tutejszej i Klaudia Pilarska, zam. W parafii Skórzec. Zapowiedź I.
  – Paweł Ryszard Sacha, zam. w parafii Łysa Góra i Marzena Joanna Antolak, zam. w parafii tutejszej. Zapowiedź I.
 2. Sprzątanie kościoła:  Skarżyn
 3. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na dekorację wielkanocną kościoła i kwiaty.
 4. Dzisiaj  po południu ulicą Żeliszewa Dużego i Podkościelnego odprawimy Drogę Krzyżową.
  Początek i I stacja o g.15.00 na końcu Żeliszewa od strony Marysina, zakończenie i ostatnia XIV stacja przed kościołem. Serdecznie zapraszamy.
 5. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy obchody „Wielkiego Tygodnia”. Najważniejszą jego częścią jest „Triduum Paschalne”, czyli „trzy święte dni” upamiętniające zbawczą mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
  Postarajmy się tak zorganizować sobie czas, aby wziąć udział w celebracjach poszczególnych dni oraz adoracji Pana Jezusa w Wielki Piątek i Wielką Sobotę.
 6. Porządek obchodów „Triduum Paschalnego”:
  – Wielki Czwartek (18 kwietnia): g.18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej z przyjęciem do Służby Liturgicznej (adoracja Najświętszego Sakramentu przy Ciemnicy do g. 21.00)
  – Wielki Piątek (19 kwietnia): g.18.00 – Liturgia Męki Pańskiej (adoracja przy ciemnicy i grobie Pańskim od g. 8.00 do g. 21.00)
  – Wielka Sobota (20 kwietnia): g.19.00 – Wigilia Paschalna (adoracja przy grobie Pańskim od g.8.00 do g.19.00)
  – Niedziela Wielkanocna (21 kwietnia): g.6.00 – Rezurekcja (procesja eucharystyczna wokół kościoła i msza święta), pozostałe msze o g. 10.00 i 11.30 (ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na tegoroczne prace w parafii).
 7. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę:
  – g.8.00: Poświęcenie w kościele, następnie: Osińskie, Dobrzanów, Kłódzie, Skarżyn, Ozorów, Marysin, Łęki, Roszosz
  – g.10.00: Poświęcenie w kościele, potem: Trzemuszka, Chlewiska, Niechnabrz, Koszewnica (w szkole), Łączka.
  – g.12.00: Poświęcenie w kościele.

7 kwietnia 2019 r. - V Niedziela Wielkiego Postu „C”

 1. Zapowiedzi: Sylwester Juliusz Sitarz, zam. w parafii tutejszej i Jolanta Paciorek, zam. w parafii Skórzec. Zapowiedź II.
 2. Sprzątanie kościoła: Janusz i Danuta Kopańscy, Daniel i Małgorzata Górzyńscy, Anna Kąkol, Andrzej i Renata Niedziałek, Barbara Niedziałek.
 3. Składam „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tegoroczne prace i kwiaty: Łączka II i III (2255 zł), Chlewiska (2090 zł), Dobrzanów (810 zł) , Osińskie (370 zł).
 4. Za tydzień 14 kwietnia w „Niedzielę Palmową” rozpoczniemy obchody „Wielkiego Tygodnia”. Na wszystkich mszach odbędzie się poświęcenie palm i czytanie opisu Męki Pańskiej.
  Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na tegoroczne prace (ustawiono konfesjonał po renowacji, której koszt wyniósł 7000 zł).
  Po południu o g. 15.00 odprawimy Drogę Krzyżową.
 5. Bardzo proszę, aby dekorację kościoła na zbliżające się święta wielkanocne przygotowała Kolonia Żeliszew.
 6. W dniach 21 -27 września nasza parafia organizuje zapowiedzianą pielgrzymkę autokarową do Rzymu  w ramach obchodów 250-lecia powstania naszej parafii.
  W zakrystii można się zapisać na listę (zostało kilkanaście miejsc).

31 marca 2019 r. - IV Niedziela Wielkiego Postu „C”

 1. Zapowiedzi: Sylwester Juliusz Sitarz, zam. w parafii tutejszej i Jolanta Paciorek, zam. w parafii Skórzec. Zapowiedź I.
 2. Sprzątanie kościoła: Alicja Jaszczołt, Katarzyna Jaszczołt, Waldemar i Elżbieta Walas, Zbigniew Walas, Czesław i Halina Kowalik, Kamil i Aneta Olszewscy.
 3. W czwartek 4 kwietnia o g. 18.00 w sali odbędzie się spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (będzie poświęcone także tegorocznym Dniom Młodzieży).
 4. W przyszłą niedzielę 7 kwietnia po mszy o g. 8.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klasy IV w sprawie rocznicy I Komunii Świętej.
 5. Składam „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tegoroczne prace i kwiaty: Łęki (3140 zł),  Ozorów (4450 zł), Trzemuszka (2550 zł) , Kłódzie (2350 zł).
 6. W zakrystii można nabywać „Baranki Wielkanocne” Caritas.
 7. W czwartek 4 kwietnia pojadę do chorych z sakramentami świętymi przed nadchodzącymi świętami. Wizyta rozpocznie się o g. 9.00. W zakrystii można zapisywać osoby chore bądź w podeszłym wieku.
 8. W dniach 21 -27 września nasza parafia organizuje zapowiedzianą pielgrzymkę autokarową do Rzymu  w ramach obchodów 250-lecia powstania naszej parafii.
  Wyjazd obejmuje nie tylko Rzym, ale też wiele innych miejsc na terenie Włoch.
  W zakrystii można się zapisać na listę, otrzymać szczegółowy plan i informacje o cenie (znajdują się one również na stronie parafii w internecie).

24 marca 2019 r. - III Niedziela Wielkiego Postu „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Kwiatkowska Anna, Krystyna Kukla, Andrzej i Mariola Gręzak, Piotr i Iwona Boratyńscy,  Małgorzata Truszkowska.
 2. Jutro 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. O godzinie 17.00 będzie odprawiona msza święta, podczas której można przystąpić do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 3. W czwartek 28 marca o g. 18.00 w sali odbędzie się spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 4. W przyszłą niedzielę 31 marca o g. 15.00 odbędzie się spotkanie Zespołu Liturgicznego.
 5. Składam „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tegoroczne prace i kwiaty: Koszewnica (2416 zł), Rososz (2505 zł), Żeliszew Duży cz. II (2883 zł), Niechnabrz (2600 zł), Kolonia Żeliszew (1120 zł), Marysin (1200 zł).
 6. W zakrystii można nabywać „Baranki Wielkanocne” Caritas.
 7. W dniach 21 -27 września nasza parafia organizuje zapowiedzianą pielgrzymkę autokarową do Rzymu  w ramach obchodów 250-lecia powstania naszej parafii.
  Wyjazd obejmuje nie tylko Rzym, ale też wiele innych miejsc na terenie Włoch.
  W zakrystii można się zapisać na listę, otrzymać szczegółowy plan i informacje o cenie (znajdują się one również na stronie parafii w internecie).

17 marca 2019 r. – II Niedziela Wielkiego Postu „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Leszek i Barbara Izdebscy, Daniel i Ewa Doroba, Teresa Remisz, Marzena Lipińska, Marcin i Ewelina Burzyńscy, Jan Stolarzak, Monika Niedźwiecka, Leszek i Kazimiera Mielniczuk, Karol i Sylwia Charuta, Agnieszka Bernhard, Helena Gujska.
 2. Pod koniec tygodnia będziemy przeżywali Rekolekcje Wielkopostne (piątek 22 marca, sobota 23 marca i niedziela 24 marca). Rekolekcje będzie prowadził ks. Tomasz Wakuła, kapelan Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.
 3. Program Rekolekcji Wielkopostnych:
  Piątek (22 marca): Msze święte o g. 10.00, 12.00 (dla uczniów szkoły), 17.00.
  Droga Krzyżowa będzie odprawiona o g. 16.30.
  Sobota (23 marca): Dzień Spowiedzi Rekolekcyjnej  (msze św. o g. 10.00, 11.30 i 17.00)
  Spowiedź rozpoczyna się ok. kwadrans przed każdą mszą.
  Niedziela (24 marca): Msze święte odprawiane jak w każdą niedzielę (ofiary składane na tacę przeznaczone są dla ks. Rekolekcjonisty).
 4. Składam „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tegoroczne prace i kwiaty: Skarżyn (850 zł), Żeliszew Podkościelny (3160 zł), Żeliszew Duży cz. I (2600 zł).
 5. Na tablicy ogłoszeń wisi zaproszenie na darmowe szkolenia organizowane  w gminie w zakresie korzystania z internetu.
 6. W dniach 21 -27 września nasza parafia organizuje zapowiedzianą pielgrzymkę autokarową do Rzymu  w ramach obchodów 250-lecia postania naszej parafii.
  Wyjazd obejmuje nie tylko Rzym, ale też wiele innych miejsc na terenie Włoch.
  W zakrystii można dostać szczegółowy plan i informacje o cenie, znajdują się one również na stronie parafii w internecie.

10 marca 2019 r. - I Niedziela Wielkiego Postu „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Daniel i Beata Polkowscy, Włodzimierz i Joanna Kukla, Stefan i Halina Kubaj, Marcin i Sylwia Kokieć, Artur i Mariola Rojek.
 2. Składam „Bóg zapłać” młodzieży z KSM-u za wykonanie dekoracji kościoła na Wielki Post.
 3. Wielki Post to okres pokuty w roku liturgicznym. Przeżywamy ten czas nie organizując zabaw i dyskotek i nie biorąc w nich udziału, podejmujemy osobiste postanowienia.
  Uczestniczymy w Rekolekcjach Wielkopostnych oraz nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali (piątek o g. 16.00 i niedziela po mszy o 11.30).
 4. Za niespełna 2 tygodnie w dniach 22,23 i 24 marca odbędą się w naszej parafii rekolekcje.
 5. Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami „Ad Gentes”. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na pomoc misjom.

3 marca 2019 r. - VIII Niedziela Zwykła „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Zygmunt i Jadwiga Kukla, Paweł i Agnieszka Kukla, Mariusz i Marlena Boruc, Andrzej i Grażyna Romańczuk, Paweł i Anna Romańczuk.
 2. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową 6 marca msze święte z  obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione o g. 10.30 i 17.00.
  W tym dniu obowiązuje zachowanie ścisłego postu.
 3. Wielki Post to okres pokuty w roku liturgicznym. Przeżywamy ten czas nie organizując zabaw i dyskotek i nie biorąc w nich udziału, podejmujemy osobiste postanowienia.
  Uczestniczymy w Rekolekcjach Wielkopostnych oraz nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali (piątek o g. 16.00 i niedziela po mszy o 11.30).
 4. W czwartek 7 marca o g. 18.30 odbędzie się spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 5. Bardzo proszę, aby członkowie rady przeprowadzili  w pierwszej połowie marca we wszystkich miejscowościach parafii zbiórkę ofiar na tegoroczne prace i organizację uroczystości jubileuszu 250-lecia parafii. Listy są do odebrania w zakrystii.
 6. Ofiary zbierane na tacę w następną niedzielę będą przeznaczone również na ten cel.

24 lutego 2019 r. - VII Niedziela Zwykła „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Stanisław i Alina Roman, Andrzej i Sylwia Roman,  Marek i Małgorzata Kulik, Ewa Sobiech, Marek i Marta Pluta.
 2. W piątek 1 marca o g. 15.30 rozpocznie się spowiedź pierwszopiątkowa  i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończone nabożeństwem i mszą świętą o g. 16.00.
 3. W dniu 16 czerwca w tym roku odbędą się uroczystości jubileuszowe 250-lecia założenia parafii  i wizytacja biskupia. W związku z tym do połowy roku będzie prowadzonych wiele prac przy kościele i w jego obejściu: parkan, boczne kaplice, obraz, zabezpieczenia antywłamaniowe, organy, konfesjonały i inne elementy wyposażenia.
  Na wykonanie tych prac w najbliższym czasie będę składał wnioski o dotacje, ale musimy także dołożyć środki własne.
  Na spotkaniu z Radą Parafialną ustalono, że zostanie przeprowadzona zbiórka na zaplanowane prace i organizację uroczystości jubileuszowych. Bardzo proszę, aby członkowie rady przeprowadzili ją w pierwszej połowie marca we wszystkich miejscowościach.

17 lutego 2019 r. - VI Niedziela Zwykła „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Feliks i Barbara Roman, Mirosława Urban, Barbara Urban, Arkadiusz i Anna Talarek, Maria Budziszewska, Stanisław i Halina Kosyl, Leszek Górzyński, Aneta Kukla.
 2. Dzisiaj o g. 15.00 odbędzie się spotkanie Zespołu Liturgicznego.
 3. W przyszłą niedzielę 24 lutego po mszy o g. 8.00 odbędzie się spotkanie przed  I Komunią  Świętą.
 4. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Stanisław Paluch z Żeliszewa Podkościelnego (pogrzeb jutro o g. 11.00) i + Janina Roman z Łęk (pogrzeb we wtorek o g. 10.00).

10 lutego 2019 r. - V Niedziela Zwykła „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Ryszard i Waleria Chruściel, Mirosław i Agnieszka Krupa,  Dorota i Andrzej Karpińscy, Waldemar i Aneta Kosyl, Jadwiga Jobczyk, Tomasz i Kamila Kadźmierczak, Janusz i Teresa Szostek.
 2. Jutro z racji Światowego Dnia Chorego o g. 10.00 zostanie odprawiona msza święta z obrzędem udzielenia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Bardzo proszę, aby umożliwić udział w niej osobom chorym i w podeszłym wieku.
 3. W środę 13 lutego o g. 18.00 odbędzie się spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 4. W przyszłą niedzielę 17 lutego o g. 15.00 odbędzie się spotkanie Zespołu Liturgicznego.

3 lutego 2019 r. - IV Niedziela Zwykła „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Marek i Iwona Gaciąg, Barbara Płatkowska, Dariusz i Ewa Płatkowscy, Barbara Michalska, Henryk i Iwona Nowak, Aniela Mazur, Krzysztof i Beata Mazur.
 2. W przyszłą niedzielę 10 lutego taca będzie przeznaczona na prace prowadzone w parafii w bieżącym roku. Kilka dni temu zostały oprawione obrazy w prezbiterium za sumę 1900 zł, a jeszcze w tym miesiącu oddane zostaną do renowacji konfesjonały.
 3. W przyszły poniedziałek11 lutego z racji Światowego Dnia Chorego o g. 10.00 zostanie odprawiona msza święta z obrzędem udzielenia Sakramentu Namaszczenia Chorych.
 4. Zachęcam do nabywania naszych kalendarzy parafialnych na jubileuszowy rok 2019.
 5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Haliny Janczak zamieszkałej przez większość życia w Łękach.

27 stycznia 2019 r. - III Niedziela Zwykła „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Jadwiga i Mirosław Niewiadomscy, Janusz i Barbara Skóra, Waldemar i Ewa Troć, Lech i Janina Olszewscy.
 2. W piątek 1 lutego o g. 15.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź pierwszopiątkowa zakończone nabożeństwem i mszą o g. 16.00.
 3. W sobotę 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) i Dzień Życia Konsekrowanego. Na mszach o g. 10.00 i 16.00 odbędzie się poświęcenie gromnic a ofiary zbierane na tacę w tym dniu przeznaczone będą na wsparcie zgromadzeń zakonnych.
 4. W przyszłą niedzielę 3 lutego po mszy o g. 8.00 w kościele odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
 5. Zachęcam do nabywania naszych kalendarzy parafialnych na jubileuszowy rok 2019.

20 stycznia 2019 r. - II niedziela Zwykła „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Dariusz i Iwona Redosz, Marian Walas, Stanisław i Wanda Krupa, Jan i Wanda Urban, Jacek i Iwona Urban, Mirosław i Angelika Chmielewscy.
 2. Dzisiaj o g. 14.00 w szkole odbędzie się spotkanie opłatkowe Zespołu Liturgicznego, Rady Parafialnej, KSM-u, Służby Liturgicznej i Scholi.
 3. Porządek Wizyty Duszpasterskiej:
 • 21 stycznia (poniedziałek): Żeliszew Podkościelny (od g. 9.00)
 1. Do piątku 25 stycznia obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

13 stycznia 2019 r. - Święto Chrztu Pańskiego „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Jan Stolarzak, Marian i Danuta Rojek, Stanisław i Wiesława Niewiadomscy, Paweł i Ewelina Niewiadomscy, Wiesław Cymbaliński, Sylwester i Marta Cymbalińscy.
 2. Dzisiaj po mszy świętej o 11.30 odbędzie się w kościele przedstawienie jasełek przygotowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
 3. Porządek Wizyty Duszpasterskiej (codziennie od g. 9.00 z wyj. poniedziałku):
 • 14 stycznia (poniedziałek): Łączka II i III (od g. 11.00)
 • 15 stycznia (wtorek): Żeliszew Duży
 • 16 stycznia (środa): Żeliszew Duży
 • 17 stycznia (czwartek): Ozorów
 • 18 stycznia (piątek): Skarżyn, Dobrzanów, Osińskie
 • 19 stycznia (sobota): Marysin
 • 21 stycznia (poniedziałek): Żeliszew Podkościelny
 1. W przyszłą niedzielę 20 stycznia ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace prowadzone w parafii w bieżącym roku. O g. 14.00 w szkole odbędzie się spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej, Zespołu Liturgicznego, KSM-u, Służby Liturgicznej i Scholi.
 2. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb + Haliny Walas z Ozorowa. Msza pogrzebowa  o g. 9.30.

6 stycznia 2019 - Uroczystość Objawienia Pańskiego „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Paweł i Hanna Zdanowscy, Jarosław i Aneta Woźniak, Jan i Jadwiga Gręzak, Paweł Tchórz, Łukasz i Anna Skierman.
 2. Dzisiaj po mszy świętej o 11.30 odbędzie się w kościele Gminny Konkurs Kolęd.
 3. Porządek Wizyty Duszpasterskiej (codziennie od g. 9.00):
 • 7 stycznia (poniedziałek ): Chlewiska
 • 8 stycznia (wtorek): Rososz
 • 9 stycznia (środa): Niechnabrz
 • 10 stycznia (czwartek): Koszewnica
 • 11 stycznia (piątek): Łęki
 • 12 stycznia (sobota): Łączka I
 • 14 stycznia (poniedziałek): Łączka II i III
 • 15 stycznia (wtorek): Żeliszew Duży
 • 16 stycznia (środa): Żeliszew Duży
 • 17 stycznia (czwartek): Ozorów
 • 18 stycznia (piątek): Skarżyn, Dobrzanów, Osińskie
 • 19 stycznia (sobota): Marysin
 • 21 stycznia (poniedziałek): Żeliszew Podkościelny
 1. W niedzielę 13 stycznia obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Po mszy o g. 11.30 zapraszamy na Jasełka w wykonaniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

30 grudnia 2018 - Niedziela Świętej Rodziny „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Jacek i Anna Woźniak, Henryka Osińska, Zdzisław Cała, Wiesław i Teresa Kadźmierczak, Bogusław i Justyna Kubaj, Daniel i Beata Kruk
 2. Składam podziękowanie za uroczystą oprawę tegorocznej Pasterki: Scholi z P. Barbarą, Strażakom, Służbie Liturgicznej, Zespołowi Liturgicznemu, dekoratorom i P. Kościelnemu. Składam „Bóg zapłać” za ofiary na ogrzewanie kościoła złożone z racji przyjęcia opłatka wigilijnego (zebrano 5795 zł).
 3. Jutro w poniedziałek 31 grudnia po mszy świętej o g. 16.00 będzie odprawione Nabożeństwo dziękczynne za miniony rok 2018.
 4. We wtorek 1 stycznia w pierwszym dniu Nowego Roku 2019 obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. Msze święte będą odprawione o g. 10.00 i 11.30.
 5. W czwartek 3 stycznia o g. 18.00 i w sobotę 5 stycznia o g.10.30 w kościele młodzież z KSM-u będzie miała próbę jasełek. W piątek 4 stycznia o g. 15.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź do nabożeństwa i mszy o g. 16.00.
 6. Porządek Wizyty Duszpasterskiej (codziennie od g. 9.00):
 • 2 stycznia (środa): Kolonia Ozorów
 • 3 stycznia (czwartek): Trzemuszka
 • 4 stycznia (piątek): Kłódzie
 • 5 stycznia (sobota): Kolonia Żeliszew
 1. Ofiary składane z racji Kolędy przeznaczone będą na prace zaplanowane na rok 2019 związane z jubileuszem 250-lecia powstania parafii i wizytacji biskupiej (16 czerwca 2019), organy, ciąg dalszy parkanu, boczne kaplice, konfesjonały itp. W tym roku wykonano prace na blisko 200 tys. zł (parkan, schody, renowacja obrazu), nasz wkład to 25 tys. zł oraz 6 tys. na „cegiełki” na Pratulin.
 2. W niedzielę 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Urocystość Trzech Króli). Na mszach świętych odbędzie się poświęcenie kredy i kadzidła, ofiary składane na tacę przeznaczone są na Misje. Po mszy o g. 11.30 zapraszamy na Gminny Konkurs Kolęd.
 3. W środę 2 stycznia odbędzie się pogrzeb + Stanisława Pszczela z Kłódzia.

23.12.2018 r. - IV Niedziela Adwentu "B"

 1. Sprzątanie kościoła: Sebastian i Małgorzata Cis, Bogdan i Joanna Urban, Marcin i Paulina Urban, Andrzej i Anna Nowak, Wiesława Nowak, Andrzej i Anna Kokoszka, Jarosław i Małgorzata Pawłowscy, Sebastian i Małgorzata Pawłowscy, Alina Kosyl, Adam Kosyl
 2. Jutro w Wigilię Bożego Narodzenia zachowajmy tradycyjny post od pokarmów mięsnych a wieczorem chrześcijański charakter Wieczerzy Wigilijnej w naszych domach.
 3. Świętowanie Bożego Narodzenia w kościele 25 grudnia rozpoczniemy o północy „Pasterką”( 20 minut przed północą zapraszam na śpiew kolęd w wykonaniu naszej scholi pod kierunkiem Pani Barbary). W dzień msze święte będą sprawowane o g. 10.00 i 11.30.
 4. W drugi dzień świąt 26 grudnia msze odprawiane będą jak w niedzielę. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Diecezji Siedleckiej.
 5. Składam serdeczne „Bóg zapłać” mieszkańcom Żeliszewa Dużego za ofiarowanie choinek do kościoła i wykonanie dekoracji świątecznej  w kościele i na zewnątrz.
 6. W czwartek 27 grudnia o g. 11.00 odbędzie się spotkanie KSM-u i próba jasełek przygotowywanych przez młodzież.
 7. W przyszłą niedzielę 30 grudnia obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

16.12.2018 r. - III Niedziela Adwentu "B"

 1. Sprzątanie kościoła:
  •  Zenon Kunka, Jacek i Renata Domańscy, Zdzisław i Jadwiga Domańscy, Henryk i Mieczysława Skowron, Paweł i Agata Skowron, Jadwiga Troć, Marta Kurowska, Stanisław i Jadwiga Piwowarczyk.
 2. Dzisiaj po mszach świętych zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 3. W środę 18 grudnia o g. 18.00  odbędzie się próba jasełek przygotowywanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
 4. Taca w przyszłą niedzielę 23 grudnia będzie przeznaczona na wydatki związane z pracami prowadzonymi w kościele (obraz i rama – 4500 zł, krzyż – 700 zł).
 5. .  Jeszcze tylko dzisiaj możemy kupić  świece wigilijne „Caritas”(pozostało niewiele).
 6. Nasza parafia posiada stronę internetową: parafiazeliszew.kotun.pl.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności w minionym tygodniu:
  • + Aleksander Komar z Kłódzia,
  • + Krystyna Pluta z Żeliszewa Podkościelnego,
  • + Sławomir Piwowarczyk, pochodzący z Kolonii Żeliszew