Ogłoszenia parafialne

10 listopada 2019 r. - 32 Niedziela Zwykła „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Zdzisław i Stanisława Pawlak, Krzysztof i Bogusława Pawlak, Mirosław i Ewa Łukasiak, Stanisława Szeląg, Mariusz i Anna Pacholak.
 2. Jutro w poniedziałek 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Zapraszam na mszę świętą o g. 10.00 w intencji Ojczyzny. Pamiętajmy również o wywieszeniu flag narodowych.
 3. W przyszłą niedzielę 17 listopada ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność charytatywną „Caritas”.

21 lipca 2019 - 16 Niedziela Zwykła „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Henryk i Barbara Rybak, Wacław i Genowefa Polkowscy, Jarosław i Barbara Polkowscy, Elżbieta i Jerzy Kruk, Grzegorz i Agnieszka Kowalczyk.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy „Tydzień św. Krzysztofa”. Podobnie, jak w latach ubiegłych po każdej mszy świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów oraz zbiórka ofiar na środki transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji „1 grosz za 1 kilometr”.

14 lipca 2019 - 15 Niedziela Zwykła „C”

 1. Zapowiedzi: – Marcin Kowieski, zam. w parafii Zbuczyn i Sylwia Boratyńska, zam. w parafii tutejszej. Zapowiedź III.
 2. Sprzątanie kościoła: Stanisława Polkowska, Małgorzata Polkowska, Bogdan i Anna Pyszyńscy, Bogusław i Jadwiga Polkowscy, Aleksander i Stanisława Rojek
 3. W przyszłą niedzielę 21 lipca rozpoczynamy „Tydzień św. Krzysztofa”. Podobnie, jak w latach ubiegłych po każdej mszy świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów oraz zbiórka ofiar na środki transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji „1 grosz za 1 kilometr”.

9 czerwca 2019 r. -  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego „C”

 1. Sprzątanie kościoła: pozostała część Trzemuszki
 2. Dzieci Pierwszokomunijne obchodzą „Biały Tydzień” uczestnicząc każdego dnia we mszy świętej o g. 17.00 (z wyjątkiem środy – pielgrzymka i czwartku o g. 16.00)
  Składam „Bóg zapłać”  za „dar ołtarza” w postaci kompletu obrusów z wizerunkiem Trójcy Świętej, które położymy na ołtarzach w dzień jubileuszu parafii.
 3. Za tydzień 16 czerwca przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, będącą jednocześnie dniem jubileuszu 250-lecia parafii  i wizytacji ks. Biskupa.
  Bardzo proszę, aby we czwartek na g. 17.00 przyszli parafianie do sprzątania terenu wokół kościoła i plebanii (trzeba wziąć sprzęt: kosiarki i grabie), a w sobotę na g. 9.00 mężczyźni do pomocy przy ustawianiu namiotów , stołów i ławek na łące obok kościoła.
 4. Wizytację naszej parafii przeprowadzi ks. Biskup Pomocniczy Piotr Sawczuk.
  Po mszy świętej o g. 8.00 udamy się na cmentarz, gdzie o g. 9.00 pojawi się ks. Biskup na modlitwę za zmarłych, a także spotkanie ze wspólnotami parafii.
  Nie będzie mszy o g. 10.00, natomiast w tym czasie na sali przy plebanii odbędzie się spotkanie ks. Biskupa z Radą Parafialną.
  O g. 12.00 odbędzie się powitanie ks. Biskupa przed kościołem i rozpoczęcie mszy świętej jubileuszowej i odpustowej zakończonej procesją eucharystyczną wokół kościoła.
  Dalszy ciąg uroczystości będzie miał miejsce po zakończonej mszy świętej na łące obok Kościoła, gdzie najpierw będzie poczęstunek przygotowany przez „Reymontówkę” i poszczególne wioski naszej parafii, a następnie część artystyczno – rozrywkowa przewidziana do wieczora.

26 maja 2019 - VI Niedziela Wielkanocna „C”

 1. Zapowiedzi:- Michał Jóźwiak, zam. w parafii tutejszej i Justyna Rechnio, zam. w parafii Ducha Świętego w Siedlcach. Zapowiedź III.
 2. Sprzątanie kościoła: Jan Grabarczyk, Zbigniew i Renata Starak, Ireneusz i Aneta Kamińscy, Wiesława Dąbrowska, Mirosław Kruk, Marzena Kruk, Jarosław i Katarzyna Dziewulscy.
 3. Dzisiaj o g. 13.30 zostanie odprawione nabożeństwo poświęcenia pól w Łączce.
 4. W przyszłą niedzielę 2 czerwca obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i Święto Dziękczynienia. Po każdej mszy świętej będą zbierane ofiary do puszek na ukończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

12 maja 2019 r. - IV Niedziela Wielkanocna „C”

 1. Zapowiedzi:
  – Paweł Gręzak, zam. w parafii  tutejszej i Mariola Agnieszka Celińska, zam. w parafii Oleksin. Zapowiedź III.
  – Mariusz Chojecki, zam. w parafii Zbuczyn i Hanna Niewiadomska, zam. w parafii tutejszej. Zapowiedź II.
  – Michał Jóźwiak, zam. w parafii tutejszej i Justyna Rechnio, zam. w parafii Ducha Świętego w Siedlcach. Zapowiedź I.
 2. Sprzątanie kościoła: Sławomir i Jadwiga Górzyńscy, Karol i Patrycja Górzyńscy, Edward i Lucyna Kubiccy, Anna Krzyżewska, Marek i Katarzyna Kubiccy.
 3. Dzisiaj o g. 15.00 zostanie odprawione nabożeństwo poświęcenia pól w Chlewiskach i Trzemuszce.
 4. W sobotę 18 maja o g. 18.00 odbędzie się procesja poświęcenia pól w Koszewnicy, Niechnabrzu i Rososzy. Na zakończenie przy kapliczce i pomniku w Rososzy zostanie odprawiona msza święta w 75 r. pacyfikacji w intencji ofiar.
 5. W przyszłą niedzielę 19 maja po mszy o g. 8.00 odbędzie się spotkanie z Radą Parafialną, na które zapraszam także przedstawicieli jednostek OSP, Zespołu Liturgicznego i KSM-u.
  O g. 13.30 zostanie odprawione nabożeństwo poświęcenia pól w Łękach, Marysinie, Żeliszewie Dużym i Podkościelnym.
 6. Również w przyszłą niedzielę Starosta Siedlecki i Dyrektor DPT „Reymontówka” zapraszają na „Rodzinną Majówkę z Folklorem”. Impreza rozpocznie się o g. 14.00.

28 kwietnia 2019 r. - II Niedziela Wielkanocna (Święto Bożego Miłosierdzia) „C”

 1. Zapowiedzi:
  – Grzegorz Rybak, zam. w parafii tutejszej i Klaudia Pilarska, zam. w parafii Skórzec. Zapowiedź III.
  – Paweł Gręzak, zam. w parafii  tutejszej i Mariola Agnieszka Celińska, zam. w parafii Oleksin. Zapowiedź I.
 2. Sprzątanie kościoła: Roman Kruk, Jacek i Dorota Pływacz, Stefan i Jadwiga Kożuchowscy, Małgorzata Kożuchowska, Kazimierz i Danuta Kozierowicz, Piotr i Aneta Kozierowicz.
 3. Rozpoczynamy w tym tygodniu nabożeństwa majowe. Będą one odprawiane w zwykłe dni o g. 16.30. Zachęcam także do śpiewania litanii loretańskiej przy krzyżach i kapliczkach oraz do ich udekorowania.
 4. W piątek 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
  Msze święte zostaną odprawione o g. 10.00 i 11.30. Nie obowiązuje w tym dniu post.
 5. W przyszłą niedzielę 5 maja o g. 14.00 zostanie odprawione nabożeństwo poświęcenia pól w miejscowościach Osińskie, Dobrzanów, Kłódzie, Skarżyn, Ozorów.

22 kwietnia 2019 r. - Poniedziałek Wielkanocny „C”

 1. Zapowiedzi:
  – Grzegorz Rybak, zam. w parafii tutejszej i Klaudia pilarska, zam. w parafii Skórzec. Zapowiedź II.
  – Paweł Ryszard Sacha, zam. w parafii  Łysa Góra i Marzena Joanna Antolak, zam. w parafii tutejszej. Zapowiedź II
 2. Sprzątanie kościoła: Stanisław i Elżbieta Ceranka, Agnieszka Piątkowska, Tomasz i Anna Ceranka, Witold i Jadwiga Ceranka, Sławomir i Marta Franczak, Jolanta Franczak.
 3. Składam „Bóg zapłać” za ofiary złożone na prace przy kościele i dekorację świąteczną (Łączka I – 1415 zł). Zebrano razem 38880 zł.
 4. Do niedzieli włącznie przeżywamy „Oktawę Wielkanocy”. Z tej racji nie obowiązuje post w najbliższy piątek.
 5. W przyszłą niedzielę 28 kwietnia obchodzimy „Święto Bożego Miłosierdzia” inaugurujące „Tydzień Miłosierdzia”. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na działalność  diecezjalnego „Caritas”.
  Po mszy o g. 8.00 odbędzie się spotkanie przed I Komunią Świętą.
 6. Bardzo proszę, aby radni bądź sołtysi zabrali z zakrystii plakaty z programem uroczystości  jubileuszowych.
 7. Odszedł do wieczności + Piotr Zdzisław Cegiełka z Łęk. Pogrzeb odbędzie się w środę 24 kwietnia o g. 11.00.

14 kwietnia 2019 r. - Niedziela Palmowa „C”

 1. Zapowiedzi:
  – Sylwester Juliusz Sitarz, zam. w parafii  tutejszej i Jolanta Paciorek, zam. w parafii Skórzec. Zapowiedź III.
  – Grzegorz Rybak, zam. w parafii tutejszej i Klaudia Pilarska, zam. W parafii Skórzec. Zapowiedź I.
  – Paweł Ryszard Sacha, zam. w parafii Łysa Góra i Marzena Joanna Antolak, zam. w parafii tutejszej. Zapowiedź I.
 2. Sprzątanie kościoła:  Skarżyn
 3. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na dekorację wielkanocną kościoła i kwiaty.
 4. Dzisiaj  po południu ulicą Żeliszewa Dużego i Podkościelnego odprawimy Drogę Krzyżową.
  Początek i I stacja o g.15.00 na końcu Żeliszewa od strony Marysina, zakończenie i ostatnia XIV stacja przed kościołem. Serdecznie zapraszamy.
 5. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy obchody „Wielkiego Tygodnia”. Najważniejszą jego częścią jest „Triduum Paschalne”, czyli „trzy święte dni” upamiętniające zbawczą mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
  Postarajmy się tak zorganizować sobie czas, aby wziąć udział w celebracjach poszczególnych dni oraz adoracji Pana Jezusa w Wielki Piątek i Wielką Sobotę.
 6. Porządek obchodów „Triduum Paschalnego”:
  – Wielki Czwartek (18 kwietnia): g.18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej z przyjęciem do Służby Liturgicznej (adoracja Najświętszego Sakramentu przy Ciemnicy do g. 21.00)
  – Wielki Piątek (19 kwietnia): g.18.00 – Liturgia Męki Pańskiej (adoracja przy ciemnicy i grobie Pańskim od g. 8.00 do g. 21.00)
  – Wielka Sobota (20 kwietnia): g.19.00 – Wigilia Paschalna (adoracja przy grobie Pańskim od g.8.00 do g.19.00)
  – Niedziela Wielkanocna (21 kwietnia): g.6.00 – Rezurekcja (procesja eucharystyczna wokół kościoła i msza święta), pozostałe msze o g. 10.00 i 11.30 (ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na tegoroczne prace w parafii).
 7. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę:
  – g.8.00: Poświęcenie w kościele, następnie: Osińskie, Dobrzanów, Kłódzie, Skarżyn, Ozorów, Marysin, Łęki, Roszosz
  – g.10.00: Poświęcenie w kościele, potem: Trzemuszka, Chlewiska, Niechnabrz, Koszewnica (w szkole), Łączka.
  – g.12.00: Poświęcenie w kościele.

7 kwietnia 2019 r. - V Niedziela Wielkiego Postu „C”

 1. Zapowiedzi: Sylwester Juliusz Sitarz, zam. w parafii tutejszej i Jolanta Paciorek, zam. w parafii Skórzec. Zapowiedź II.
 2. Sprzątanie kościoła: Janusz i Danuta Kopańscy, Daniel i Małgorzata Górzyńscy, Anna Kąkol, Andrzej i Renata Niedziałek, Barbara Niedziałek.
 3. Składam „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tegoroczne prace i kwiaty: Łączka II i III (2255 zł), Chlewiska (2090 zł), Dobrzanów (810 zł) , Osińskie (370 zł).
 4. Za tydzień 14 kwietnia w „Niedzielę Palmową” rozpoczniemy obchody „Wielkiego Tygodnia”. Na wszystkich mszach odbędzie się poświęcenie palm i czytanie opisu Męki Pańskiej.
  Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na tegoroczne prace (ustawiono konfesjonał po renowacji, której koszt wyniósł 7000 zł).
  Po południu o g. 15.00 odprawimy Drogę Krzyżową.
 5. Bardzo proszę, aby dekorację kościoła na zbliżające się święta wielkanocne przygotowała Kolonia Żeliszew.
 6. W dniach 21 -27 września nasza parafia organizuje zapowiedzianą pielgrzymkę autokarową do Rzymu  w ramach obchodów 250-lecia powstania naszej parafii.
  W zakrystii można się zapisać na listę (zostało kilkanaście miejsc).

31 marca 2019 r. - IV Niedziela Wielkiego Postu „C”

 1. Zapowiedzi: Sylwester Juliusz Sitarz, zam. w parafii tutejszej i Jolanta Paciorek, zam. w parafii Skórzec. Zapowiedź I.
 2. Sprzątanie kościoła: Alicja Jaszczołt, Katarzyna Jaszczołt, Waldemar i Elżbieta Walas, Zbigniew Walas, Czesław i Halina Kowalik, Kamil i Aneta Olszewscy.
 3. W czwartek 4 kwietnia o g. 18.00 w sali odbędzie się spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (będzie poświęcone także tegorocznym Dniom Młodzieży).
 4. W przyszłą niedzielę 7 kwietnia po mszy o g. 8.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klasy IV w sprawie rocznicy I Komunii Świętej.
 5. Składam „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tegoroczne prace i kwiaty: Łęki (3140 zł),  Ozorów (4450 zł), Trzemuszka (2550 zł) , Kłódzie (2350 zł).
 6. W zakrystii można nabywać „Baranki Wielkanocne” Caritas.
 7. W czwartek 4 kwietnia pojadę do chorych z sakramentami świętymi przed nadchodzącymi świętami. Wizyta rozpocznie się o g. 9.00. W zakrystii można zapisywać osoby chore bądź w podeszłym wieku.
 8. W dniach 21 -27 września nasza parafia organizuje zapowiedzianą pielgrzymkę autokarową do Rzymu  w ramach obchodów 250-lecia powstania naszej parafii.
  Wyjazd obejmuje nie tylko Rzym, ale też wiele innych miejsc na terenie Włoch.
  W zakrystii można się zapisać na listę, otrzymać szczegółowy plan i informacje o cenie (znajdują się one również na stronie parafii w internecie).

24 marca 2019 r. - III Niedziela Wielkiego Postu „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Kwiatkowska Anna, Krystyna Kukla, Andrzej i Mariola Gręzak, Piotr i Iwona Boratyńscy,  Małgorzata Truszkowska.
 2. Jutro 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. O godzinie 17.00 będzie odprawiona msza święta, podczas której można przystąpić do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 3. W czwartek 28 marca o g. 18.00 w sali odbędzie się spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 4. W przyszłą niedzielę 31 marca o g. 15.00 odbędzie się spotkanie Zespołu Liturgicznego.
 5. Składam „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tegoroczne prace i kwiaty: Koszewnica (2416 zł), Rososz (2505 zł), Żeliszew Duży cz. II (2883 zł), Niechnabrz (2600 zł), Kolonia Żeliszew (1120 zł), Marysin (1200 zł).
 6. W zakrystii można nabywać „Baranki Wielkanocne” Caritas.
 7. W dniach 21 -27 września nasza parafia organizuje zapowiedzianą pielgrzymkę autokarową do Rzymu  w ramach obchodów 250-lecia powstania naszej parafii.
  Wyjazd obejmuje nie tylko Rzym, ale też wiele innych miejsc na terenie Włoch.
  W zakrystii można się zapisać na listę, otrzymać szczegółowy plan i informacje o cenie (znajdują się one również na stronie parafii w internecie).

17 marca 2019 r. – II Niedziela Wielkiego Postu „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Leszek i Barbara Izdebscy, Daniel i Ewa Doroba, Teresa Remisz, Marzena Lipińska, Marcin i Ewelina Burzyńscy, Jan Stolarzak, Monika Niedźwiecka, Leszek i Kazimiera Mielniczuk, Karol i Sylwia Charuta, Agnieszka Bernhard, Helena Gujska.
 2. Pod koniec tygodnia będziemy przeżywali Rekolekcje Wielkopostne (piątek 22 marca, sobota 23 marca i niedziela 24 marca). Rekolekcje będzie prowadził ks. Tomasz Wakuła, kapelan Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.
 3. Program Rekolekcji Wielkopostnych:
  Piątek (22 marca): Msze święte o g. 10.00, 12.00 (dla uczniów szkoły), 17.00.
  Droga Krzyżowa będzie odprawiona o g. 16.30.
  Sobota (23 marca): Dzień Spowiedzi Rekolekcyjnej  (msze św. o g. 10.00, 11.30 i 17.00)
  Spowiedź rozpoczyna się ok. kwadrans przed każdą mszą.
  Niedziela (24 marca): Msze święte odprawiane jak w każdą niedzielę (ofiary składane na tacę przeznaczone są dla ks. Rekolekcjonisty).
 4. Składam „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tegoroczne prace i kwiaty: Skarżyn (850 zł), Żeliszew Podkościelny (3160 zł), Żeliszew Duży cz. I (2600 zł).
 5. Na tablicy ogłoszeń wisi zaproszenie na darmowe szkolenia organizowane  w gminie w zakresie korzystania z internetu.
 6. W dniach 21 -27 września nasza parafia organizuje zapowiedzianą pielgrzymkę autokarową do Rzymu  w ramach obchodów 250-lecia postania naszej parafii.
  Wyjazd obejmuje nie tylko Rzym, ale też wiele innych miejsc na terenie Włoch.
  W zakrystii można dostać szczegółowy plan i informacje o cenie, znajdują się one również na stronie parafii w internecie.

10 marca 2019 r. - I Niedziela Wielkiego Postu „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Daniel i Beata Polkowscy, Włodzimierz i Joanna Kukla, Stefan i Halina Kubaj, Marcin i Sylwia Kokieć, Artur i Mariola Rojek.
 2. Składam „Bóg zapłać” młodzieży z KSM-u za wykonanie dekoracji kościoła na Wielki Post.
 3. Wielki Post to okres pokuty w roku liturgicznym. Przeżywamy ten czas nie organizując zabaw i dyskotek i nie biorąc w nich udziału, podejmujemy osobiste postanowienia.
  Uczestniczymy w Rekolekcjach Wielkopostnych oraz nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali (piątek o g. 16.00 i niedziela po mszy o 11.30).
 4. Za niespełna 2 tygodnie w dniach 22,23 i 24 marca odbędą się w naszej parafii rekolekcje.
 5. Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami „Ad Gentes”. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na pomoc misjom.

3 marca 2019 r. - VIII Niedziela Zwykła „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Zygmunt i Jadwiga Kukla, Paweł i Agnieszka Kukla, Mariusz i Marlena Boruc, Andrzej i Grażyna Romańczuk, Paweł i Anna Romańczuk.
 2. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową 6 marca msze święte z  obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione o g. 10.30 i 17.00.
  W tym dniu obowiązuje zachowanie ścisłego postu.
 3. Wielki Post to okres pokuty w roku liturgicznym. Przeżywamy ten czas nie organizując zabaw i dyskotek i nie biorąc w nich udziału, podejmujemy osobiste postanowienia.
  Uczestniczymy w Rekolekcjach Wielkopostnych oraz nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali (piątek o g. 16.00 i niedziela po mszy o 11.30).
 4. W czwartek 7 marca o g. 18.30 odbędzie się spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 5. Bardzo proszę, aby członkowie rady przeprowadzili  w pierwszej połowie marca we wszystkich miejscowościach parafii zbiórkę ofiar na tegoroczne prace i organizację uroczystości jubileuszu 250-lecia parafii. Listy są do odebrania w zakrystii.
 6. Ofiary zbierane na tacę w następną niedzielę będą przeznaczone również na ten cel.

24 lutego 2019 r. - VII Niedziela Zwykła „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Stanisław i Alina Roman, Andrzej i Sylwia Roman,  Marek i Małgorzata Kulik, Ewa Sobiech, Marek i Marta Pluta.
 2. W piątek 1 marca o g. 15.30 rozpocznie się spowiedź pierwszopiątkowa  i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończone nabożeństwem i mszą świętą o g. 16.00.
 3. W dniu 16 czerwca w tym roku odbędą się uroczystości jubileuszowe 250-lecia założenia parafii  i wizytacja biskupia. W związku z tym do połowy roku będzie prowadzonych wiele prac przy kościele i w jego obejściu: parkan, boczne kaplice, obraz, zabezpieczenia antywłamaniowe, organy, konfesjonały i inne elementy wyposażenia.
  Na wykonanie tych prac w najbliższym czasie będę składał wnioski o dotacje, ale musimy także dołożyć środki własne.
  Na spotkaniu z Radą Parafialną ustalono, że zostanie przeprowadzona zbiórka na zaplanowane prace i organizację uroczystości jubileuszowych. Bardzo proszę, aby członkowie rady przeprowadzili ją w pierwszej połowie marca we wszystkich miejscowościach.

17 lutego 2019 r. - VI Niedziela Zwykła „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Feliks i Barbara Roman, Mirosława Urban, Barbara Urban, Arkadiusz i Anna Talarek, Maria Budziszewska, Stanisław i Halina Kosyl, Leszek Górzyński, Aneta Kukla.
 2. Dzisiaj o g. 15.00 odbędzie się spotkanie Zespołu Liturgicznego.
 3. W przyszłą niedzielę 24 lutego po mszy o g. 8.00 odbędzie się spotkanie przed  I Komunią  Świętą.
 4. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Stanisław Paluch z Żeliszewa Podkościelnego (pogrzeb jutro o g. 11.00) i + Janina Roman z Łęk (pogrzeb we wtorek o g. 10.00).

10 lutego 2019 r. - V Niedziela Zwykła „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Ryszard i Waleria Chruściel, Mirosław i Agnieszka Krupa,  Dorota i Andrzej Karpińscy, Waldemar i Aneta Kosyl, Jadwiga Jobczyk, Tomasz i Kamila Kadźmierczak, Janusz i Teresa Szostek.
 2. Jutro z racji Światowego Dnia Chorego o g. 10.00 zostanie odprawiona msza święta z obrzędem udzielenia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Bardzo proszę, aby umożliwić udział w niej osobom chorym i w podeszłym wieku.
 3. W środę 13 lutego o g. 18.00 odbędzie się spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 4. W przyszłą niedzielę 17 lutego o g. 15.00 odbędzie się spotkanie Zespołu Liturgicznego.

3 lutego 2019 r. - IV Niedziela Zwykła „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Marek i Iwona Gaciąg, Barbara Płatkowska, Dariusz i Ewa Płatkowscy, Barbara Michalska, Henryk i Iwona Nowak, Aniela Mazur, Krzysztof i Beata Mazur.
 2. W przyszłą niedzielę 10 lutego taca będzie przeznaczona na prace prowadzone w parafii w bieżącym roku. Kilka dni temu zostały oprawione obrazy w prezbiterium za sumę 1900 zł, a jeszcze w tym miesiącu oddane zostaną do renowacji konfesjonały.
 3. W przyszły poniedziałek11 lutego z racji Światowego Dnia Chorego o g. 10.00 zostanie odprawiona msza święta z obrzędem udzielenia Sakramentu Namaszczenia Chorych.
 4. Zachęcam do nabywania naszych kalendarzy parafialnych na jubileuszowy rok 2019.
 5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Haliny Janczak zamieszkałej przez większość życia w Łękach.

27 stycznia 2019 r. - III Niedziela Zwykła „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Jadwiga i Mirosław Niewiadomscy, Janusz i Barbara Skóra, Waldemar i Ewa Troć, Lech i Janina Olszewscy.
 2. W piątek 1 lutego o g. 15.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź pierwszopiątkowa zakończone nabożeństwem i mszą o g. 16.00.
 3. W sobotę 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) i Dzień Życia Konsekrowanego. Na mszach o g. 10.00 i 16.00 odbędzie się poświęcenie gromnic a ofiary zbierane na tacę w tym dniu przeznaczone będą na wsparcie zgromadzeń zakonnych.
 4. W przyszłą niedzielę 3 lutego po mszy o g. 8.00 w kościele odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
 5. Zachęcam do nabywania naszych kalendarzy parafialnych na jubileuszowy rok 2019.

20 stycznia 2019 r. - II niedziela Zwykła „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Dariusz i Iwona Redosz, Marian Walas, Stanisław i Wanda Krupa, Jan i Wanda Urban, Jacek i Iwona Urban, Mirosław i Angelika Chmielewscy.
 2. Dzisiaj o g. 14.00 w szkole odbędzie się spotkanie opłatkowe Zespołu Liturgicznego, Rady Parafialnej, KSM-u, Służby Liturgicznej i Scholi.
 3. Porządek Wizyty Duszpasterskiej:
 • 21 stycznia (poniedziałek): Żeliszew Podkościelny (od g. 9.00)
 1. Do piątku 25 stycznia obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

13 stycznia 2019 r. - Święto Chrztu Pańskiego „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Jan Stolarzak, Marian i Danuta Rojek, Stanisław i Wiesława Niewiadomscy, Paweł i Ewelina Niewiadomscy, Wiesław Cymbaliński, Sylwester i Marta Cymbalińscy.
 2. Dzisiaj po mszy świętej o 11.30 odbędzie się w kościele przedstawienie jasełek przygotowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
 3. Porządek Wizyty Duszpasterskiej (codziennie od g. 9.00 z wyj. poniedziałku):
 • 14 stycznia (poniedziałek): Łączka II i III (od g. 11.00)
 • 15 stycznia (wtorek): Żeliszew Duży
 • 16 stycznia (środa): Żeliszew Duży
 • 17 stycznia (czwartek): Ozorów
 • 18 stycznia (piątek): Skarżyn, Dobrzanów, Osińskie
 • 19 stycznia (sobota): Marysin
 • 21 stycznia (poniedziałek): Żeliszew Podkościelny
 1. W przyszłą niedzielę 20 stycznia ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace prowadzone w parafii w bieżącym roku. O g. 14.00 w szkole odbędzie się spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej, Zespołu Liturgicznego, KSM-u, Służby Liturgicznej i Scholi.
 2. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb + Haliny Walas z Ozorowa. Msza pogrzebowa  o g. 9.30.

6 stycznia 2019 - Uroczystość Objawienia Pańskiego „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Paweł i Hanna Zdanowscy, Jarosław i Aneta Woźniak, Jan i Jadwiga Gręzak, Paweł Tchórz, Łukasz i Anna Skierman.
 2. Dzisiaj po mszy świętej o 11.30 odbędzie się w kościele Gminny Konkurs Kolęd.
 3. Porządek Wizyty Duszpasterskiej (codziennie od g. 9.00):
 • 7 stycznia (poniedziałek ): Chlewiska
 • 8 stycznia (wtorek): Rososz
 • 9 stycznia (środa): Niechnabrz
 • 10 stycznia (czwartek): Koszewnica
 • 11 stycznia (piątek): Łęki
 • 12 stycznia (sobota): Łączka I
 • 14 stycznia (poniedziałek): Łączka II i III
 • 15 stycznia (wtorek): Żeliszew Duży
 • 16 stycznia (środa): Żeliszew Duży
 • 17 stycznia (czwartek): Ozorów
 • 18 stycznia (piątek): Skarżyn, Dobrzanów, Osińskie
 • 19 stycznia (sobota): Marysin
 • 21 stycznia (poniedziałek): Żeliszew Podkościelny
 1. W niedzielę 13 stycznia obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Po mszy o g. 11.30 zapraszamy na Jasełka w wykonaniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

30 grudnia 2018 - Niedziela Świętej Rodziny „C”

 1. Sprzątanie kościoła: Jacek i Anna Woźniak, Henryka Osińska, Zdzisław Cała, Wiesław i Teresa Kadźmierczak, Bogusław i Justyna Kubaj, Daniel i Beata Kruk
 2. Składam podziękowanie za uroczystą oprawę tegorocznej Pasterki: Scholi z P. Barbarą, Strażakom, Służbie Liturgicznej, Zespołowi Liturgicznemu, dekoratorom i P. Kościelnemu. Składam „Bóg zapłać” za ofiary na ogrzewanie kościoła złożone z racji przyjęcia opłatka wigilijnego (zebrano 5795 zł).
 3. Jutro w poniedziałek 31 grudnia po mszy świętej o g. 16.00 będzie odprawione Nabożeństwo dziękczynne za miniony rok 2018.
 4. We wtorek 1 stycznia w pierwszym dniu Nowego Roku 2019 obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. Msze święte będą odprawione o g. 10.00 i 11.30.
 5. W czwartek 3 stycznia o g. 18.00 i w sobotę 5 stycznia o g.10.30 w kościele młodzież z KSM-u będzie miała próbę jasełek. W piątek 4 stycznia o g. 15.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź do nabożeństwa i mszy o g. 16.00.
 6. Porządek Wizyty Duszpasterskiej (codziennie od g. 9.00):
 • 2 stycznia (środa): Kolonia Ozorów
 • 3 stycznia (czwartek): Trzemuszka
 • 4 stycznia (piątek): Kłódzie
 • 5 stycznia (sobota): Kolonia Żeliszew
 1. Ofiary składane z racji Kolędy przeznaczone będą na prace zaplanowane na rok 2019 związane z jubileuszem 250-lecia powstania parafii i wizytacji biskupiej (16 czerwca 2019), organy, ciąg dalszy parkanu, boczne kaplice, konfesjonały itp. W tym roku wykonano prace na blisko 200 tys. zł (parkan, schody, renowacja obrazu), nasz wkład to 25 tys. zł oraz 6 tys. na „cegiełki” na Pratulin.
 2. W niedzielę 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Urocystość Trzech Króli). Na mszach świętych odbędzie się poświęcenie kredy i kadzidła, ofiary składane na tacę przeznaczone są na Misje. Po mszy o g. 11.30 zapraszamy na Gminny Konkurs Kolęd.
 3. W środę 2 stycznia odbędzie się pogrzeb + Stanisława Pszczela z Kłódzia.

23.12.2018 r. - IV Niedziela Adwentu "B"

 1. Sprzątanie kościoła: Sebastian i Małgorzata Cis, Bogdan i Joanna Urban, Marcin i Paulina Urban, Andrzej i Anna Nowak, Wiesława Nowak, Andrzej i Anna Kokoszka, Jarosław i Małgorzata Pawłowscy, Sebastian i Małgorzata Pawłowscy, Alina Kosyl, Adam Kosyl
 2. Jutro w Wigilię Bożego Narodzenia zachowajmy tradycyjny post od pokarmów mięsnych a wieczorem chrześcijański charakter Wieczerzy Wigilijnej w naszych domach.
 3. Świętowanie Bożego Narodzenia w kościele 25 grudnia rozpoczniemy o północy „Pasterką”( 20 minut przed północą zapraszam na śpiew kolęd w wykonaniu naszej scholi pod kierunkiem Pani Barbary). W dzień msze święte będą sprawowane o g. 10.00 i 11.30.
 4. W drugi dzień świąt 26 grudnia msze odprawiane będą jak w niedzielę. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Diecezji Siedleckiej.
 5. Składam serdeczne „Bóg zapłać” mieszkańcom Żeliszewa Dużego za ofiarowanie choinek do kościoła i wykonanie dekoracji świątecznej  w kościele i na zewnątrz.
 6. W czwartek 27 grudnia o g. 11.00 odbędzie się spotkanie KSM-u i próba jasełek przygotowywanych przez młodzież.
 7. W przyszłą niedzielę 30 grudnia obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

16.12.2018 r. - III Niedziela Adwentu "B"

 1. Sprzątanie kościoła:
  •  Zenon Kunka, Jacek i Renata Domańscy, Zdzisław i Jadwiga Domańscy, Henryk i Mieczysława Skowron, Paweł i Agata Skowron, Jadwiga Troć, Marta Kurowska, Stanisław i Jadwiga Piwowarczyk.
 2. Dzisiaj po mszach świętych zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 3. W środę 18 grudnia o g. 18.00  odbędzie się próba jasełek przygotowywanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
 4. Taca w przyszłą niedzielę 23 grudnia będzie przeznaczona na wydatki związane z pracami prowadzonymi w kościele (obraz i rama – 4500 zł, krzyż – 700 zł).
 5. .  Jeszcze tylko dzisiaj możemy kupić  świece wigilijne „Caritas”(pozostało niewiele).
 6. Nasza parafia posiada stronę internetową: parafiazeliszew.kotun.pl.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności w minionym tygodniu:
  • + Aleksander Komar z Kłódzia,
  • + Krystyna Pluta z Żeliszewa Podkościelnego,
  • + Sławomir Piwowarczyk, pochodzący z Kolonii Żeliszew