Pożegnanie księdza proboszcza.

Ksiądz Sławomir Sulej proboszcz parafii p.w. Trójcy Świętej w latach 2011 – 2020.

Urodzony 18.12.1968 r. W Rykach. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Jana Mazura w 1993 r. Pracował jako wikariusz w Małaszewiczach, Łukowie w parafii pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego oraz w Siedlcach w parafii katedralnej. W latach 2000 – 2006 pełnił funkcję prefekta w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Siedlcach.

W Latach 2006 – 2011 proboszcz parafii w Krynicy, z której 1 VII 2011 roku przybył do Żeliszewa. Kontynuował pracę duszpasterską swoich poprzedników. Jednym z ważniejszych zadań było dokończenie remontu świątyni, na który pozyskał znaczne środki z funduszy unijnych.

Był organizatorem obchodów 250-lecia powołania parafii w Żeliszewie.

Decyzją ks. biskupa Kazimierza Gurdy z dniem 01 lipca 2020 przeniesiony do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Stoczku Łukowskim

Dlatego w dzisiejszą niedzielę 28  czerwca 2020 r. miało miejsce podziękowanie proboszczowi za dziewięć lat pracy w naszej parafii. Licznie zebrani parafianie dziękowali za troskę jaką ksiądz Sławomir otoczył parafię, wiernych i świątynię.

Dziękujemy i życzymy wielu łask bożych w pracy na nowej placówce.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.