Uroczystość Bożego Ciała w Żeliszewie

Jak co roku w naszej parafii obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciał i Krwi Chrystusa. Przygotowane zostały cztery ołtarze, do których udaliśmy się w uroczystej procesji. Mszy świętej i procesji przewodniczył proboszcz naszej parafii ks. Sławomir Sulej.

W wygłoszonej homilii ksiądz proboszcz przypomniał, że uroczystość ta zarówno w Polsce jak i w Europie ma wielowiekową tradycję. Nawet w czasach komunistycznych nie udało się władzom zlikwidować tego święta, ale zawsze ten dzień był dniem wolnym od pracy, aby wszyscy wierzący mogli zamanifestować swoją wiarę.

Dalej powiedział między innymi: Uroczystość Bożego Ciała jest to uroczystość, która przypomina nam, że Bóg przez swojego Syna Jezusa Chrystusa, nie tylko dokonał zbawczego dzieła przez jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie, ale również uczynił szczególna pamiątkę tej męki – Sakrament Jego Ciała i Krwi. Prawda ta jest przechowywana w Kościele od samego początku aż do dnia dzisiejszego. Chociaż przysparza wielu kłopotów. […] i o wiele łatwiej byłoby, gdyby ukazując Hostię nie mówiono „to jest Ciało Chrystusa”, czy ukazując kielich – „to jest Krew Chrystusa”. Byłoby o wiele łatwiej gdyby powiedziano, nie to nie jest Ciało Chrystusa – to jest chleb, symbol, ważny znak. Ale my musimy być wierni Ewangelii, w której Jezus naucza nas, że Eucharystia to prawdziwe jego Ciało i prawdziwa jego Krew pod postacią chleba i wina. I to jest istotną naszej wiary. Dlatego dziś oddajemy cześć Chrystusowi, który jest obecny wśród nas, ukryty pod postaciami chleb i wina.

Następnie zachęcił parafian do częstszego uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej, aby nie opuszczać jej z błahych powodów. Zaprosił do pełnego korzystania z Eucharystii.

Dziś w uroczystości wzięli udział liczni parafianie i goście. Niesione były chorągwie i feretrony w asyście druhów i druhen OSP Żeliszew.

Poniżej możemy obejrzeć fotorelację z tej uroczystości.

S.M.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.