110 lat OSP Żeliszew

25 maja 2019 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Żeliszewie świętowała 110-tą rocznicę powstania. W sposób bardzo uroczysty zorganizowane zostały obchody tego święta.

Wszyscy strażacy, poczty sztandarowe oraz zaproszeni goście, zebrali się przed remizą w Żeliszewie Dużym, skąd w towarzystwie orkiestry dętej OSP z Lubartowa przemaszerowali, pod eskortą wozów strażackich, do kościoła w Żeliszewie Podkościelnym.

Tu została odprawiona Msza święta koncelebrowana przez kapelana gminnego OSP, księdza proboszcza Sławomira Suleja oraz księdza proboszcza parafii Wodynie Krzysztofa Buczyńskiego.

Po mszy świętej przemarsz kolumny strażackiej do remizy w Żeliszewie Dużym gdzie obyły się oficjalne uroczystości. Przewodził im pan Rafał Dmowski reprezentant Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Siedlcach. Wszystkich gości powitał wójt Gminy Kotuń Grzegorz Góral.

W uroczystości jubileuszowej wzięli udział m.in. senator RP -Waldemar Kraska, Janina Ewa Orzełowska – członek zarządu województwa mazowieckiego, Dariusz Stopa – prezes zarządu powiatowego OSP, Grzegorz Góral – wójt gminy Kotuń.

W części oficjalnej miały miejsce wręczenia medali, odznaczeń i dyplomów zasłużonym druhom i druhnom OSP, przedstawienie historii OSP Żeliszew a także przemówienia gości.

Ważnym wydarzeniem było poświęcenie nowego samochodu gaśniczego i przekazanie go jednostce OSP w Żeliszewie. Poświęcono także nową figurkę świętego Floriana postawioną przed remizą specjalnie na tą uroczystość.

Na zakończenie miała miejsce część artystyczna, koncert orkiestry dętej OSP z Lubartowa oraz przedstawienie przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Żeliszewie.

… i jeszcze zabawa taneczna do … północy 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.