Jasełka 2019

Dnia 13 stycznia 2019 roku w kościele pw. Świętej Trójcy w Żeliszewie Podkościelnym odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Zostały one przygotowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz najmłodszych parafian pod opieką p. Katarzyny Jaszczołt.

Zaraz po mszy świętej, która rozpoczęła się o godzinie 11:30, parafianie zostali w kościele aby obejrzeć całe przedstawienie. Kiedy ludzie usłyszeli pierwsze nutki melodii z głośników, nagle zrobiła się cisza i zabrzmiał cudowny głos chóru. Po pięknie wyśpiewanej kolędzie występ rozpoczął Józef wraz z pasterzami.

Widzowie z ciekawością oglądali każdy fragment przedstawienia ale gdy usłyszeli kolędę „Nie było miejsca dla Ciebie”, nie mogli powstrzymać się od wzruszenia. Inscenizacja ukazywała narodzenie Chrystusa, a także sceny z życia XXI wieku. U kresu przedstawienia wszyscy aktorzy zaśpiewali kolędę „Bóg się rodzi”.

Na zakończenie ks. Sławomir Sulej podziękował zebranym za obecność i wspólne budowanie emocji. Cała publiczność wynagrodziła występujących gromkimi brawami.

Uważamy, iż to przedstawienie było wspaniałe. Młodzież wykazała się świetną grą aktorską, a wspaniała sceneria dopełniała całe widowisko. Te jasełka będą zapamiętane przez wszystkich, a na kolejne czekamy z niecierpliwością.

Kacper Niedziałek, Natalia Nowak, Alicja Gruba, Julia Kowalczyk, Ewelina Cymbalińska

Fotografia: Sławomir Mikiciuk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.