VII Gminno – Parafialny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Miłośnicy muzyki i śpiewu z naszej parafii wzięli udział w VII Gminno- Parafialnym Konkursie Kolęd i Pastorałek.

Konkurs odbył się 06 stycznia 2019 roku, o godzinie 12:30, w Parafii pw. Świętej Trójcy w Żeliszewie Podkościelnym. Wokaliści byli podzieleni na trzy grupy: przedszkolaki, uczniowie klas I – IV i V – VIII. Jedni śpiewali poważne i wzruszające kolędy, inni żywe, wpadające w ucho pastorałki. Niektóre występy zachwyciły jury i publiczność. Podziwiano modulację i czystość głosu, tworzącą się atmosferę, utrzymanie rytmu oraz poprawność słów. Dzieci decydowały się nawet na występ a capella. Wszyscy uczestnicy zasługują na słowa podziwu i uznania.

Na pewno nie łatwo było wyłonić zwycięzcę pośród tak utalentowanych uczestników. Jednakże jury zadecydowało, że w tegorocznym konkursie w kategorii przedszkolaków pierwsze miejsce zajęła Julia Prokurat (6 lat), drugie – Edyta Kwiatek (4 lata), trzecie – Patrycja Kwiatek (5 lat). W kategorii uczniów klas I-IV pierwsze miejsce otrzymała Wiktoria Protasiuk (7 lat), drugie – Marianna Rząsa (8 lat), trzecie – Zuzanna Kurek (8 lat). W najstarszej grupie pierwsze miejsce zajęła Weronika Miszczak (13 lat), drugie – Dominika Konca (14 lat), trzecie – Julia Pacholak (13 lat). Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Jesteśmy dumni z naszych parafialnych reprezentantów. Oprócz Julii Pacholak swoje umiejętności wokalne zaprezentowały także: Maja Czarczyńska (lat 10) oraz Weronika Kubaj (lat 11).

Jury wysłuchało wielu pięknie zaśpiewanych kolęd. Skład jury: p. Barbara Zdun – parafialna organistka, p. Katarzyna Bruśniak – dyrektor Szkoły Podstawowej w Żeliszewie Podkościelnym, p. Joanna Jędrzejewska – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kotuniu, p. Anita Drabarek – przewodnicząca Rady Gminy Kotuń oraz p. Grzegorz Góral – wójt Gminy Kotuń,.

Oprawą muzyczną zajmowali się p. Karolina Kadźmierczak i p.Wiesław Kadźmierczak.

Za prawidłowy przebieg konkursu odpowiadała p. Elżbieta Jastrzębska.

Podczas długiej przerwy na naradę jury, można było posłuchać pięknych kolęd oraz poczęstować się słodkościami. Serdeczna i przyjacielska atmosfera spotkania była pięknym dopełnieniem uroczystości.

Natalia Nowak i Ewelina Cymbalińska

Fotografia: Patrycja Kuberska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.